Яку гітару краще купити початківцю

Яку гітару краще купити початківцю
ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС:

Ви вирішили купити собі гітару? У магазинах представлений величезний вибір – від дуже дешевих, до дуже дорогих. Яку ж гітару купити: подешевше або краще, якому виробнику віддати перевагу, якого типу гітара підійде саме Вам …. У даній статті обговоримо всі ці питання так, що навіть новачок, який не має досвіду, зможе розібратися. Тут будуть описані критерії, виходячи з яких ви повинні робити вибір.

Напевно, Ви вже чули, що гітари бувають класичні та акустичні. Яку краще взяти для навчання – починаємо розбиратися.

КЛАСИЧНА ГІТАРА

Класична гітара має широкий гриф та нейлонові струни, які краще підходять для виконання класичних творів. Так як нейлонові струни легше притискати, то класична гітара ідеально підійде для гітариста-початківця.

Після того, як навчитеся грати на нейлонових струнах, ви зможете легко перейти на гітару з металевими струнами.

Також ви можете поставити на класичну гітару тонкі металеві струни (перша струна 0.010) та отримати відмінний насичений звук.

Натяг товстих металевих струн набагато більший, ніж нейлонових, і на таке навантаження класична гітара не розрахована. Використання товстих металевих струн може призвести до поломки гітари.


АКУСТИЧНА ГІТАРА

Акустична або естрадна гітара має вужчий гриф та металеві струни, які звучать більш дзвінко, ніж нейлонові. Гітара з металевими струнами відмінно підходить для виконання пісень під гітару, так як у неї яскравіший і об’ємніший звук.

Металеві струни вимагають більше зусиль для притискання і від цього, з незвички, сильно болять подушечки пальців. Потрібно більше часу, щоб пальці звикли до металевих струн, ніж до нейлонових. Відповідно, більше часу вам знадобиться на навчання.

Щоб полегшити собі життя, поставте тонкі струни на гітару. Потім, коли пальці зміцніють, можете перейти на товстіші струни, які на вестерн-гітарі звучать краще за тонкі.

Висновок: на класичній гітарі буде простіше вчитися за рахунок використання більш м’яких нейлонових струн та широкого грифу. Але коли Вам захочеться більш яскравого та дзвінкого звучання – доведеться розщедритися на другу акустичну гітару. Можна відразу починати вчитися на “акустиці”, не витрачаючи гроші на “класику”, але це буде складніше, поки пальці звикнуть до металевих струн. Тому однозначної поради в цьому випадку немає.


Давайте тепер розглянемо які якості має гітара для початківця.

1. ГІТАРА ПОВИННА БУТИ Зручною

Зручність гітари складається з наступного:

  • розмір і форма грифа – якщо у вас великі руки, то вам краще підійде гітара з великим грифом (зручніше затискати акорди). Для дитини навпаки краще купити зменшену за розміром гітару.
  • тип струн (нейлонові або металеві) – нейлонові легше притискати, металеві більш дзвінкі. Вчитися краще на нейлонових струнах.
  • товщина струн – чим тонше струни, тим їх легше притискати, але тим гірше вони і звучать (менш яскраво). Дуже тонкі металеві струни при неакуратному
  • притисканні починають фальшивити. Раджу не використовувати дуже тонкі (0,09 і менше) металеві струни на акустичній гітарі.
  • як високо розташовані струни над грифом – чим вище розташовані струни над грифом, тим важче їх притискатиме. Якщо струни дуже близько розташовані до грифу, то вони будуть зачіпати облади і деренчити. Нормальна відстань — близько 5 міліметрів між струнами та грифом у районі 12 лади.

2. ГІТАРА ПОВИННА ДОБРЕ НАСТРОЕНА

Коли кажуть «гітара строє», це означає, що вона звучить на всіх ладах чисто, не фальшиво.

Гітара може “не строїти” через те, що струни стоять надто високо. І тут проблема вирішується регулюванням розташування струн над грифом.

Також гітара може «не строїти» через неякісне виготовлення чи деформацію від неправильного зберігання.

Якщо гітара не строє, то таку гітару краще не купувати. Не треба сподіватися, що ви за допомогою різних регулювань зможете самостійно привести її в робочий стан.

3. ГІТАРА ПОВИННА ДОБРЕ ЗВУЧАТИ

Дешеві неякісні гітари звучать тьмяно та плоско. У них мало гармонік, які роблять звук приємнішим на слух.

Чим довше ви займатиметеся грою на гітарі, тим краще ви розумітимете «якість» гітарного звуку.

Для початку виберіть найприємнішу для вас гітару за ту ціну, яку ви готові заплатити. Потім завжди можна буде купити найкращу гітару.

4. ГІТАРА ПОВИННА ВАМ ПОДОБАТИСЯ

Вам повинен подобається вигляд вашої гітари, не тільки її звук.

Як не дивно, але це теж впливає на результат у навчанні грі на гітарі.


СКІЛЬКИ ПОВИННА ВАРТІСТЬ ГАРНА ГІТАРА ДЛЯ ПОЧАТКОВОГО?

Купувати новачкові відразу дорогу гітару ми не радимо з двох причин. Швидше за все, гітарист-початківець ще сам не знає, що йому потрібно. Дорогі гітари розумно купувати тим музикантам, які вже знають, чого хочуть від інструменту і розуміють за що платять. По друге, саме на першій гітарі ми вчимося як правильно налаштовувати, в яких умовах зберігати, виробляємо звички догляду за інструментом. А зіпсувати через недосвідченість бюджетну гітару не так прикро як дорогу.

Але й купувати відвертий мотлох теж не варто. Вчиться грати на гітарі, яка погано звучить, не тримає лад і тд… буде складніше, ніж на нормальному інструменті. До того ж, низькоякісний інструмент може занадто швидко стати непридатним. І в цьому випадку буде справедливим вираз: жадібний платить двічі.

Відповідаючи на запитання, скільки все ж таки повинна коштувати гітара для початківця – наводимо нижче кілька конкретних прикладів з цінами з нашого асортименту. Це найкращі представники у своїх класах за співвідношенням ціна-якість. Представлені нижче варіанти шикарно звучать, гідної якості та, що не мало важливо, мають пристойний зовнішній вигляд.

ПРИКЛАДИ ГІТАР ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ:

Польська повнорозмірна гітара Polcraft BLS

Тип: Акустична
Розмір: 4/4
Цена:
2400 грн 1990 грн
0

Комплект гітари Polcraft C38 BK 3/4

Тип: Акустична
Розмір: 3/4
Цена:
2190 грн 1790 грн
30

Польська повнорозмірна гітара Polcraft WH

Тип: Акустична
Розмір: 4/4
Цена:
1990 грн
7

Акустична гітара Polcraft HS-4040-TBS Повнорозмірна

Тип: Акустична
Розмір: 4/4
Цена:
2690 грн 2290 грн
25
Contact us
Contact us

0

Написати відгук

консультация
звонок
консультация
звонок