Які бувають струни на гітару

Які бувають струни на гітару
ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС:

Ця стаття дасть вам необхідну інформацію про різні види струн для акустичної та електрогітари.

Далі докладно буде розказано про товщину струн, про види струн для акустичної гітари та електрогітари, про струни з покриттям і без нього, про нейлонові струни, струни з плоскою і круглою обмоткою, про матеріали, з яких робляться струни, та їх вплив на звучання.

Товщина СТРУН

Струни розрізняються за розміром, а конкретніше – за товщиною. Вона зазвичай вимірюється у тисячних частках дюйма. Як правило, товщина струн у наборі вказується по першій струні. Іноді від гітаристів можна почути щось на зразок: “Я граю на десятці”. Це означає, що вони використовують набір струн, де товщина першої струни дорівнює 0,010 дюйма (десятка).

На акустичних гітарах зазвичай використовуються струни завтовшки від 9 до 13. Найпоширеніші – це струни дуже легкого натягу – 10, і легкого натягу – 11. Товсті струни видають більш насичений і гучний звук, проте на них важче грати. Вони добре підійдуть вам, якщо ви любите справді щільне та гучне звучання вашої акустичної гітари. Використання тонких струн зробить гру легшою, але ви пожертвуєте за це гучністю та повнотою звуку.

На упаковці вказується товщина струн

Товщина струн для електрогітар коливається в діапазоні від 8 до 13. Можна знайти і товстіші струни, але вони або йдуть із плоскою обмоткою, або зроблені для баритонових гітар. На більшості електрогітар встановлено 9 або 10. Для джазу та важкого року встановлюються товщі струни. Товсті струни також корисні, якщо ви граєте у зниженому строю.

СТРУНИ ДЛЯ АКУСТИЧНОЇ ГІТАРИ: БРОНЗА І ФОСФОРНА БРОНЗА (BRONZE, PHOSPHOR BRONZE)

Для бронзових струн характерно більш дзвінке та яскраве звучання, порівняно з фосфорною бронзою. Золотий колір їм надає метал, з якого вони виготовлені: 80% міді і 20% олова. Бронза м’якша, ніж сталь, ще вона добре чинить опір корозії, що корисно для вологого клімату.

Струни з фосфорної бронзи мають м’який і теплий звук, на відміну від звичайної бронзи. Багато гітаристів вважають, що вони краще підходять для гри пальцями. Щодо кольору, вони мають червоний, мідний відтінок. За складом фосфорна бронза схожа на звичайну, але в ній є невелика частка фосфору. Він перешкоджає швидкому окиснення металу. Орієнтовний склад: 92% міді, 7,7% олова, 0,3% фосфору.

Бронза (ліворуч) та фосфорна бронза (праворуч)

СТРУНИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОГІТАРИ: НІКЕЛЮВАНІ, З ЧИСТОГО НІКЕЛЯ І СТАЛЕВІ (NICKEL PLATED, PURE NICKEL, STAINLESS STEEL)

Нікельовані струни, ймовірно, найпоширеніший тип електрогітарних струн на сьогоднішній день. Обмотка на товстих струнах вони зроблена з нікельованої сталі, тобто. сталі, покритої нікелем. Сталь, з якої зроблена струна, має гарні магнітні властивості і ідеально підходить для магнітних звукознімачів, тоді як покриття з нікелю допомагає балансувати її яскравий звук. Нікель також робить струну гладкою для пальців та захищає її від корозії. Він більш м’який, ніж сталь, тому нікельовані і струни з нікелю менше пратимуть лади, порівняно зі сталевими струнами.

Струни з чистого нікелю мають більш м’яке і тепле звучання, ніж сталеві і нікельовані струни. Якщо ви граєте блюз, джаз чи класичний рок, то ви по-справжньому оціните жирне звучання чистого нікелю. Нікель дуже добре чинить опір корозії і добре підходить для магнітних звукознімачів.

Сталеві струни мають найяскравіше та дзвінке звучання з усіх типів струн для електрогітар. Вони також зберігають своє звучання протягом багато часу, т.к. виготовлені з нержавіючої сталі, яка добре перешкоджає корозії. Нержавіюча сталь дійсно інакше відчувається гравцем, на відміну інших струн. Деякі кажуть, що на дотик вони “сухі” і не такі слизькі, як нікель. Сталь – досить твердий метал, тому лади з такими струнами стиратимуться трохи швидше, але якщо ви хочете отримати яскравий, дзвінкий звук, то це того варте.

Нікельовані струни

СТРУНИ З ПОЛІМЕРНИМ ПОКРИТТЯМ І БЕЗ НЬОГО (COATED, NON-COATED)

Струни з полімерним покриттям мають на поверхні деякого роду плівку, яка запобігає окисленню та корозії струни, а також не дозволяє потрапляти бруду між витками обмотки. Це допомагає струні звучати як нова протягом довгого часу. Такі струни дорожчі, ніж ті, що без покриття, приблизно в 2 рази, але якщо ви не хочете і не любите часто міняти струни, то вони коштуватимуть своїх грошей. У них залишається свіже, нове звучання на період приблизно в 3 рази більший, ніж у струн без покриття. Вони підійдуть вам, якщо ваші руки пітні, ви граєте дуже часто або живете у кліматі з підвищеною вологістю.

Струни без покриття коштують дешевше, але зберігають своє первісне звучання менший проміжок часу.

Струна з полімерним покриттям (ліворуч) та без нього (праворуч)

НЕЙЛОНОВІ СТРУНИ

Струни з нейлону позначаються і розрізняються за силою натягу, а чи не по частках дюйма, як металеві струни. Їх існує 3 рівня натягу: середній (Normal), сильний (Hard) і дуже сильний (Extra-Hard). На середніх за силою натягу грати досить легко, але вони можуть здатися занадто гнучкими, якщо грати на них голосно та швидко. Сильні за натягом нейлонові струни краще підходять для виконання гучної та швидкої музики, але велика сила натягу може негативно позначитися на комфорті гри. Струни з дуже сильним натягом потрібні для виконання ще більш швидкої та гучної музики. Вони завдають більше незручності пальцям під час гри, ніж інші нейлонові струни.

Існують два основних способи кріплення нейлонових струн до бриджу гітари: кульками та вузликами. Зазвичай, якщо подивитися на гітару з нейлоновими струнами, можна побачити кріплення вузликами. Вони вимагають трохи більше дій при заміні струн, але вони більш популярні.

У нейлонових струн, що кріпляться кульками, на кінці є невелика пластмасова або металева кулька, котушка, завдяки якій не доведеться зав’язувати вузлик для кріплення до бриджу. Такі струни менш популярні та знайти їх складніше.

Струни кріпляться до бриджу класичної гітари вузлами
Кріплення струн за допомогою кульок

КРУГА І ПЛОСЬКА ОБМОТКА СТРУН

Струни з круглою обмоткою – це те, що більшість із нас бачать, уявляючи звичайну гітарну струну. Обмотку зазвичай мають товстіші три або чотири струни (обмотка знаходиться навколо сталевого корда) і на струнах даного типу, як видно з назви, вона має круглу форму в поперечнику. Звучання у таких струн дзвінкіше, ніж у струн із плоскою обмоткою.

У струн з плоскою обмоткою звучання має більш теплий та м’який відтінок. Саме тому вони зазвичай використовуються в джазі та деяких видах блюзу.

Обмотка у них, відповідно, плоска, нагадує розплющений дріт. Ці струни довговічніші, тому що на їх поверхні є менше щілин, куди може забитися бруд з пальців.

Кругла обмотка струни (згори) та плоска обмотка (знизу)

ЯК ВИЗНАЧИТИ, ЩО ПОРА МЕНЯТИ СТРУНИ НА НОВІ

Існують три фактори, за допомогою яких можна визначити, чи потрібно змінювати струни: їхнє звучання, зовнішній вигляд і те, як вони відчуваються пальцями при грі. Безумовно, найважливішим із них є звучання струн. Якщо вам здається, що струни звучать цілком добре, то немає потреби змінювати їх. Якщо ж ви вважаєте, що вони звучать глухо, неясно і тьмяно, то буде гарною ідеєю замінити їх на нові.

Що стосується відчуття струн пальцями, то хороші струни повинні бути гладкими та чистими, міняти їх не потрібно. Брудні, покриті іржею та сухі на дотик струни слід замінити.

Виглядати вони повинні блискучими, наче глянсовими. Тьмяні, заплямовані, іржаві струни також необхідно замінити.

Струни стираються обладу

ЯК ЧАСТО ПОТРІБНО МЕНЯТИ СТРУНИ

Це залежить від багатьох речей: як часто ви граєте, в якому кліматі живете, наскільки пітні ваші руки і як ви доглядаєте чистоту струн – все це може вплинути на тривалість життя струн.

Деякі гітаристи змінюють свої струни щотижня або навіть після кожного концерту, тоді як інші місяцями грають на тих самих. Від того, наскільки багато ви граєте, буде залежати частота зміни струн.

ЯК ПРОДОВЖИТИ ЖИТТЯ СТРУНАМ

Є кілька правил, які допоможуть струнам не втратити гарне звучання довгий час. По-перше, мийте руки щоразу перед тим, як гратимете на гітарі. Завдяки цьому між витками обмотки накопичуватиметься менше бруду від рук, а піт не піддаватиме їх корозії.

По-друге, після гри протирайте струни ганчіркою або спеціальною тканиною для струн. Ці дві речі допоможуть знизити витрати на нові струни.

Contact us
Contact us

1

  • Рудольф.

    18.12.2021 в 09:29

    Есть ещё нейлоновые струны лёгкого натяжения light tension. Можно добавить в описание.
    А за крепление нейлоновых струн посредством шариков – спасибо.

Написати відгук

консультация
звонок
консультация
звонок